BİAT TV SİZİN KANALINIZ VE SİZİN SESİNİZ OLACAK DERTLERİNİZ DERDİMİZ OLSUN CANLI YAYINLARIMIZ OLACAK SAKIN KAÇIRMAYIN BİAT TV SİZİN KANALINIZ
 
..
  ALLAH`A DUA İLE MURACAAT
Dua nedir
Seçme Dualar
Kenzül Arş Duası
365 gün Dua
Dua ve Kader
Özel Dualar
Besmelenin Sırları
Şİfa Ayetleri
Sıkıntınızı Giderecek Dua
Tıp ve Dua
Dua Kaderi Değiştirirmi
..
  ALLAH'IN İSİMLERİYLE TEDAVİ
..
  ESMA`UL HUSNA(ALLAH-IN İSİMLERİ)
..
  KUR-AN DA DUA
Her Derdin Şifası Kur'an
..
  KUR-AN'LA RUHSAL TEDAVİ
Kur'an Tedavisi ve Öfke
Ashabın Manevi Tedavisi
Kur'an Şifadır
Dua ile Tedavi ( Telkin )
Kur'an da Şifa Aramak
..
  GAYB ALEMİ İLE İLGİLİ AYETLER
..
  PEYGAMBER EFENDİMİZİN GELECEKLE İLGİLİ HABERLERİ
..
  BÜYÜ NEDİR?
Büyü çözümü nasıl yapılır
Büyü çeşitleri
Büyüye maruz kalanlar
Büyü yapan&yaptıranın hkm
İslamda Fal ve Büyü
Büyü Bulma ve Temizleme
Büyünün Etkisi olurmu
Büyünün Teşhis Edilmesi
Büyünün Etki Mekanizması
Sihir-Büyü-Tılsım
..
  BÜYÜ VARMI? YOKMU VE TEŞHİSİ YAPILIR
Kendi Kendinize Teşhis
Büyünün Hakikati Varmıdır
..
  MÜRŞİD VE MÜRŞİDİ KAMİL
..
  CİN ÇARPMASI TEDAVİSİ YAPILIR
Cin çarpması
Cin ve Büyü için okunacak
Cin Çıkartma Seansı nasıl
Cin Çıkartma Seansı
Cinlerin Uzaklaştırılması
Cinler İle Tedavi Olurmu
..
  CİNLER VE ŞEYTANLAR ALEMİ
Cinlerle İrtibat Olurmu
Cinler ile İrtibat Kurmak
Cinler ve Ruhlar
Cinlerin insanlara zararı
Cinlerin Yalancılıkları
Cin ve Peri Nedir
Kuran-ı Kerim de Cinler
Cinler ve Medyumlar
İnsi ve Cinni Şeytanlar
Cinlerin İnsanlara Zararı
Cinlerin Görünmesi
Cinler Geleceği Bilirmi
Cinlerle Evlenme
Cinlerin Özellikleri
Cinlerin Ömrü
Karabasan
..
  PANİK ATAK VE TEDAVİSİ
Panik atak nedir?
Kur-an'la tedavisi
Panik atakın tarihcesi
..
  RUKYE USULÜ TEDAVİ
Dualarla Tedavi
..
  KUR-AN VE DUA İLE CİN TEDAVİSİ
..
  KUR-AN-I KERİM MİSKİ AMBERDİR
..
  RUH ÇAĞIRMA
..
  GELECEKTEN HABER VERME
..
  BERZAH ALEMİ
..
  İLM-U LEDUN(LEDÜNNİ İLMİ)
..
  HAVASS İLMİ
..
  RUHİ BUNALIMLAR VE RUH SAĞLIĞIMIZ
Manevi Sıkıntı Halleri
..
  KISMET KAPALILIĞI
..
  ŞEYTAN NEDİR KİMDİR TANIYALIM
Vesveseden Kurtulmak
Vesvese Nedir
Şeytanın Hileleri
..
  MUSKA VE KULLANIMI HAKKINDA
..
  NAZAR
..
  TEDAVİSİNE VESİLE OLDUGUM RAHATSIZLIKLAR
..
  TAYİ MEKAN NEDİR?
..
  NAMAZ
Tövbe namazı
Hacet Namazı
İstihare Namazı
Nafile Namazlar
..
  ESNEMEK VE AKSIRMAK HAKKINDA
..
  ÜNLÜ MEDYUMLARIN YALANLARI
..
  MEDYUMLAR-CİNCİ HOCALAR-ASTROLOJİCİLER HK
..
  CİNLERİ YAKMAK VARMI-YOKMU VE KORUNMAK
..
  FALCILAR - KAHİNLER-YILDIZNAMECİLER
..
  MÜBAREK YERLERİN RESİMLERİ
..
  Hz.HIZIR A.S.
..
  DİYANETİN SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR
..
  YAŞAR HOCA İLE ROPORTAJ
..
  OKUMA USULÜ TEDAVİDEN ÜCRET ALINIRMI
..
  DİN MANEVİYAT VE PSİKİYATRİ
..
  BÜYÜK GÜNAHLAR VE ŞİRK
..
  PSİKOLOJİ VE MANEVİYAT
..
  TASAVVUF VE PSİKOTERAPİ
..
  KÂFİRLİK NEDİR VE MÜSLÜMANLIK NEDİR?
..
  www.ruyalarve.biz.com BAK RÜYANA ÖĞREN
..
  MUSKACI CİNCİ BÜYÜCÜ HOCALAR
..
  MAZERET YOK İYİ OKUYUN
  .
  Ana Sayfa   Önsöz   Hakkımızda   Linkler   Ziyaretci Defteri  İletişim
.

 Büyünün Teşhis Edilmesi

.

 

Büyünün Teshis Edilmesi

Büyü bozdugunu öne süren herkesin önündeki en zor soru bir büyünün hangi kriterlere dayanarak teshis edilecegidir. Gerçek bir tedavinin en önemli önkosulu dogru teshistir.

Fakat söz konusu büyü oldugunda konu o kadar karmasik bir hal alir ki isin uzmanlari bile kolaylikla çuvallayabilir. Çünkü büyünün ortaya çikardigi etkiler ya ciddi psikolojik rahatsizliklara neden olur ya da tam tersine ciddi bir psikolojik rahatsizlik büyü maskesi ardina saklanabilir. Isin daha da kötü tarafi, büyünün etkileri ile psikololojik kaynakli rahatsizliklarin etkilerinin hemen hemen ayni olmasidir.

Peki aradaki fark nedir? Net olarak söyleyebiliriz ki, aradaki tek fark aurik bedende ortaya çikan enerji dengesizligidir. Buraya çok dikkat edilmesi gerekir: Psikololojik kaynakli bir rahatsizlik sahibi olan insanin enerji dengesi tamamiyla normaldir fakat kendisine büyü yapilan insanin enerjisi yogun olarak negatiftir.

Ne yazik ki enerjiyi ölçmek zannedildigi kadar kolay degildir. Bu farki hiç hesaba katmadiklari için psikolog ve psikiyatristler tüm hastalari psikolojik kaynakli hastalar sinifinda degerlendirir ve büyünün varligini katiyyen kabul etmezler. Takindiklari bu muhafazakar tutum adina çalistiklari bilime uygun olmamakla birlikte hastalarin iyilesmesine de engel teskil eder.

Diger yandan büyüyü tedavi edenler gördükleri her belirtiyi büyüye baglayarak psikolojik kökenli rahatsizliklari ciddiye almaz ve psikolog ile psikiyatristlerin yaptiginin tam ziddini yaparlar ki, bu gerçekten çok tehlikelidir. Çünkü psikolojik kökenli bir rahatsizliga sahip olan hastayi büyü bozarak tedavi etmek imkansiz olup, hastayi daha beter bir hale getirmek ise an meselesidir.

Bu nedenle büyüyü tedavi etmeye girisecek olan sifacinin her seyden önce saglam bir psikoloji bilgisine sahip olmasi ve aura ölçümü yapabilmesi gerekir.

Büyünün varligindan emin olmak için kesinlikle enerji ölçümü yapilmasi sarttir. Bununla birlikte büyünün karakteristik özelligi kisinin ruhsal dengesini bozmak oldugu için, kendisine büyü yapilmis hastanin enerjetik yoldan tedavisi de yeterli degildir. Hastanin üzerinde olusan psikolojik dengesizlikler de mutlaka ciddiye alinmali ve gerektiginde ortaya çikan problemlerin çözümünde yardimci olacak uzman bir psikologa yönlendirilmesi gerekir.

Bununla birlikte, uzun süren ve siddetli büyü ataklari  kisinin hormonal dengesini de bozarak, halüsinasyon, suicidal düsünce bozuklugu, paranoya ve hatta psikotik ataklar yasamasina neden olabilir. Konuyla ilgilenen sifacinin bunlari çok iyi tespit etmesi ve bu tarz belirtiler gösteren hastalari uzaman bir psikiyatriste yönlendirerek tedaviye birlikte devam etmesi kaçinilmaz bir zorunluluktur. Çünkü büyü bozulsa dahi hastanin üzerinde bu tarz hasarlar birakmissa, hastanin sikintilari devam edecektir.

Büyünün bozulmasi ise hastanin ilaç kullanmasi (farmakoterapi) arasinda çogu zaman olumlu bir etkilesim vardir ve sifacinin hastayi bu konuda kesinlikle kandirmamasi gerekir.

Enerjetik yöntemler kullanarak psikiyatrik ve/ya psikolojik problemleri çözebilecegimize inanmak büyük bir gaflettir ve hem sifaci hem de hasta için büyük bir tehlike arz etmektedir.

Karsilikli yardimlasma ile, sifaci, psikolog ve psikiyatrist ortakligi sayesinde çözülemeyecek çok az büyü vardir ve sifacinin amaci her seyden önce hastanin tedavi edilmesidir.

Yanlis teshis bizi felakete götürür. Bu önemli nokta bir an bile akildan çikartilmamali ve hastanin tedavisi her türlü menfaatin ve kisisel kompleksin ötesinde tutulmalidir.

Psikolog/psikiyatristlerin sifacilari reddetmeleri ne kadar yanlis ve kabul edilemez ise, sifacilarin da bu müspet ilimleri reddetmeleri ve çalismalari sirasinda bu ilimleri ortaya koydugu gerçekleri görmezden gelmeleri bir o kadar yanlis ve kabul edilemezdir.

Büyünün teshisi noktasinda yapilan bir diger yanlis ise büyüyü kimin yaptigini söylemektir. Buna genellikle hastanin israrli sorulari neden olur fakat kesinlikle emin olunsa dahi (ki emin olmanin hiçbir geçerli yolu yoktur) hastaya kendisine büyü yapan/yaptiran kisi söylenmemelidir.

Bacagina göremedigi bir yerden kursun sikilan hasta acil servisteki doktora kursunu kimin siktigini sormaz çünkü doktorun bunu bilmesine imkan yoktur. Doktorun görevi kursunu çikartmak ve hastayi sagligina kavusturmaktir.

Ayni sekilde sifaci da büyüyü tespit etmis olsa bile bunu kimin gerçeklestirdigini bilemez. Sifacinin görevi büyüyü bozarak hastayi sagligina kavusturmaktir.

Ayrica hastaya "sana su kisi büyü yapmis" demek, kesin bir kanit bulunmaksizin günahsiz olma ihtimali bulunan bir insani zan altinda birakmaktir ve insanlar arasinda nefret olusmasina, kavgalara küfürlesmelere ve hatta cinayetlere bile neden olabilir. Bu nedenle sifacinin bu konudaki sorumlulugu gerçekten çok büyüktür.    

.
       

DUYURULAR

.

VAKİT

.
             DESTEK

     
 
.


NAMAZ VAKİTLERİ
Diyanet İşleri Başkanlığından Alınan İl İl Namaz Vakitleri

.


HAVA DURUMU

Ankara
İstanbul

 

.
.
      E-MAİL LİSTESİ
 

.
 
.

. ARAMA

www Site İçi

.

HABERLER


 

.

Ana Sayfa        Önsöz       Hakkımızda      Linkler      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle

Web Sitemizin Tüm Hakları Web Sitesi Sahibine Aittir. İzinsiz Kopyalanamaz ve Kaynak Görüntüleyerek alınamaz!.               Tasarım ve Kodlama  Powered By: Fullaspsite