BİAT TV SİZİN KANALINIZ VE SİZİN SESİNİZ OLACAK DERTLERİNİZ DERDİMİZ OLSUN CANLI YAYINLARIMIZ OLACAK SAKIN KAÇIRMAYIN BİAT TV SİZİN KANALINIZ
 
..
  ALLAH`A DUA İLE MURACAAT
Dua nedir
Seçme Dualar
Kenzül Arş Duası
365 gün Dua
Dua ve Kader
Özel Dualar
Besmelenin Sırları
Şİfa Ayetleri
Sıkıntınızı Giderecek Dua
Tıp ve Dua
Dua Kaderi Değiştirirmi
..
  ALLAH'IN İSİMLERİYLE TEDAVİ
..
  ESMA`UL HUSNA(ALLAH-IN İSİMLERİ)
..
  KUR-AN DA DUA
Her Derdin Şifası Kur'an
..
  KUR-AN'LA RUHSAL TEDAVİ
Kur'an Tedavisi ve Öfke
Ashabın Manevi Tedavisi
Kur'an Şifadır
Dua ile Tedavi ( Telkin )
Kur'an da Şifa Aramak
..
  GAYB ALEMİ İLE İLGİLİ AYETLER
..
  PEYGAMBER EFENDİMİZİN GELECEKLE İLGİLİ HABERLERİ
..
  BÜYÜ NEDİR?
Büyü çözümü nasıl yapılır
Büyü çeşitleri
Büyüye maruz kalanlar
Büyü yapan&yaptıranın hkm
İslamda Fal ve Büyü
Büyü Bulma ve Temizleme
Büyünün Etkisi olurmu
Büyünün Teşhis Edilmesi
Büyünün Etki Mekanizması
Sihir-Büyü-Tılsım
..
  BÜYÜ VARMI? YOKMU VE TEŞHİSİ YAPILIR
Kendi Kendinize Teşhis
Büyünün Hakikati Varmıdır
..
  MÜRŞİD VE MÜRŞİDİ KAMİL
..
  CİN ÇARPMASI TEDAVİSİ YAPILIR
Cin çarpması
Cin ve Büyü için okunacak
Cin Çıkartma Seansı nasıl
Cin Çıkartma Seansı
Cinlerin Uzaklaştırılması
Cinler İle Tedavi Olurmu
..
  CİNLER VE ŞEYTANLAR ALEMİ
Cinlerle İrtibat Olurmu
Cinler ile İrtibat Kurmak
Cinler ve Ruhlar
Cinlerin insanlara zararı
Cinlerin Yalancılıkları
Cin ve Peri Nedir
Kuran-ı Kerim de Cinler
Cinler ve Medyumlar
İnsi ve Cinni Şeytanlar
Cinlerin İnsanlara Zararı
Cinlerin Görünmesi
Cinler Geleceği Bilirmi
Cinlerle Evlenme
Cinlerin Özellikleri
Cinlerin Ömrü
Karabasan
..
  PANİK ATAK VE TEDAVİSİ
Panik atak nedir?
Kur-an'la tedavisi
Panik atakın tarihcesi
..
  RUKYE USULÜ TEDAVİ
Dualarla Tedavi
..
  KUR-AN VE DUA İLE CİN TEDAVİSİ
..
  KUR-AN-I KERİM MİSKİ AMBERDİR
..
  RUH ÇAĞIRMA
..
  GELECEKTEN HABER VERME
..
  BERZAH ALEMİ
..
  İLM-U LEDUN(LEDÜNNİ İLMİ)
..
  HAVASS İLMİ
..
  RUHİ BUNALIMLAR VE RUH SAĞLIĞIMIZ
Manevi Sıkıntı Halleri
..
  KISMET KAPALILIĞI
..
  ŞEYTAN NEDİR KİMDİR TANIYALIM
Vesveseden Kurtulmak
Vesvese Nedir
Şeytanın Hileleri
..
  MUSKA VE KULLANIMI HAKKINDA
..
  NAZAR
..
  TEDAVİSİNE VESİLE OLDUGUM RAHATSIZLIKLAR
..
  TAYİ MEKAN NEDİR?
..
  NAMAZ
Tövbe namazı
Hacet Namazı
İstihare Namazı
Nafile Namazlar
..
  ESNEMEK VE AKSIRMAK HAKKINDA
..
  ÜNLÜ MEDYUMLARIN YALANLARI
..
  MEDYUMLAR-CİNCİ HOCALAR-ASTROLOJİCİLER HK
..
  CİNLERİ YAKMAK VARMI-YOKMU VE KORUNMAK
..
  FALCILAR - KAHİNLER-YILDIZNAMECİLER
..
  MÜBAREK YERLERİN RESİMLERİ
..
  Hz.HIZIR A.S.
..
  DİYANETİN SORULARA VERDİĞİ CEVAPLAR
..
  YAŞAR HOCA İLE ROPORTAJ
..
  OKUMA USULÜ TEDAVİDEN ÜCRET ALINIRMI
..
  DİN MANEVİYAT VE PSİKİYATRİ
..
  BÜYÜK GÜNAHLAR VE ŞİRK
..
  PSİKOLOJİ VE MANEVİYAT
..
  TASAVVUF VE PSİKOTERAPİ
..
  KÂFİRLİK NEDİR VE MÜSLÜMANLIK NEDİR?
..
  www.ruyalarve.biz.com BAK RÜYANA ÖĞREN
..
  MUSKACI CİNCİ BÜYÜCÜ HOCALAR
..
  MAZERET YOK İYİ OKUYUN
  .
  Ana Sayfa   Önsöz   Hakkımızda   Linkler   Ziyaretci Defteri  İletişim
.

 FALCILAR - KAHİNLER-YILDIZNAMECİLER

.

 

FALCILIK ve KAHİNLİK YAPANLAR

Aşk-Tarot-Gelecek okuma-Suya bakma-Astroloji-El Falı-Kahve Falı-Parapsikoloji-Kehanetler-Zar Falı-Hipnoz-Yıldızname-gibi bir sürü fal çeşidi vardır bu işi yapanlar sözde gelecekte olacak olanlarıda söylemekteler ne yazık ki anlattıklarının ya biri veya birkaçı çıkmakta gerisi yalan dolan...

İslam da geleceği Allah’tan başka kimsenin bilmeyeceği vurgulanır.Bu yüzden Falçılık-Kahinlik yasaktır.Hz.Peygamber Efendimiz (S.A.V.)Kahinlerin sözlerine inanılmamasını cinler tarafından da onlara söylenen sözlerin ancak yüzde birinin doğru gerisinin yalan olduğunu buyurmuştur.Kur’an’da Fal hakkın da bir hüküm yotukr.

”FALÇILARA İNANAN MUHAMMEDE GELENİ İNKAR ETMİŞ OLACAĞI ŞEKLİNDE RİVAYETLER DE VARDIR”

Peygamberlerin ortaya koyduğu aydınlık yolun ilkelerini özümseyemeyen ve bunu kendi çıkarları ve sahte konumları bakımından tehlikeli gören bir takım insanların öteden beri başvura geldikleri karanlık işlerden biride sihir ve büyüdür.Yani sihir ve büyü işi ile uğraşıp insanlarımızı mutsuz edenlerdir.” Bizimde burada görevimiz yapılan bu kötü fiilleri bozmaktır

”YANİ ONLARIN YAPTIKLARINI BOŞA ÇIKARTMAKTIR GÖREVİMİZ ELHAMDÜLİLLAH”.

Şunuda ifade etmek gerekirse ”KEHANETDE” bulunmak çok tehlikeli bir şey bu tarz işle uğraşanların yanına giden insanlarımızın bazılarının ruh sağlıklarını bozduklarınıda görüyoruz ve görüyorsunuz.

”DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞIMIZ FALIN-ASTROLOJİNİN-KEHANETLİĞİN DİN DIŞI BİR UYGULAMA OLDUĞUNUDA ALANEN İLAN ETMİŞTİR.

 Bunu bilmemize rağmen halen bu tarz olaylara maruz kalıyoruz ve gidiyoruz bu işi yapanların yanına. Bakın şimdi aşağıda ki yazdıklarıma ne demişiz…..

Kahinlik ve Falcılık gaybı görme veya bilme iddiasıdır.Bu ise Kur’an’a uymayan bir husustur.Bu Bakımdan Kur’an’dan örnek verecek olursak Mealen:

-) “DE Kİ SİZE VA DEDİLEN ŞEY YAKINMIDIR YOKSA RAB-İM ONUN İÇİN UZUN BİR SÜREMİ KOYACAKTIR BİLMİYORUM”

-) “O GAYB I BİLENDİR KENDİ GÖRÜNMEZ BİLGİSİNİ KİMSEYE GÖSTERMEZ

-) “ANCAK(GÖRMELERİNE) RAZI OLDUĞU RESÜLLERE GÖSTERİR. ÇÜNKÜ O (GAYB I GÖRMELERİNE RAZI OLDUĞU RESÜLLERİN) ÖNÜNE VE ARKASINA GÖZETLEYİCİLER KOYAR”

-) (BÖYLE YAPAR) Kİ ONLARIN RAB’LERİNİN KENDİLERİNE VERDİĞİ EMİRLERİ DUYURDUKLARINI BİLSİN.VE (ALLAH) ONLARIN YANIN DA BULUNAN HER ŞEYİ (BİLGİSİYLE) KUŞATMIŞTIR.HER ŞEYİ BİR BİR SAYMIŞTIR.

Bu ayet meallerin den anlaşılacağı gibi Allah (C.C.) Gayb’ ına kimseyi muttali kılmaz ancak görmelerine razı olduğu Resüllere gösterir ve bu gösterme olayıda Gaybın tamamıyla ilgili değildir.Örnek verecek olursak: Gayb bilgilerinden olan kıyametin saatini Resüller de bilemezler.Kur’an’dan Mealen:

“İNSANLAR SANA (KIYAMETİN) ZAMANINI SORUYORLAR… DE Kİ… ONUN BİLGİSİ ALLAH’IN YANINDADIR.NE BİLİRSİN BELKİDE ZAMANI YAKINDIR.“

Gaybı görmenin ve bilmenin manası kumda çizgiler çizmek suya bakmak el falına bakmak kahinlik taslamak yıldıznameye bakmak olmadığı gibi Gaybı bildiğini iddia eden bir şahıs aynı zaman da “Resüllük” te iddia etmiş olur ki buda Kur’an’a aykırıdır.

”BİZDEN UYARMASI”

“ALLAH RAZI OLSUN”

YILDIZLAR, BURÇLAR VE YILDIZNAME

Burç, gökteki yıldız kümelerine verilen isimdir. Her burç bir aya tekabül eder ve böylece o burç o ayda doğan insanların ahlâk ve huylarına etki ettiği gibi şahsiyet oluşumunda da ciddi bir tesir oluşturur. Hatta insanın müstakbel yaşantısı için burcunu iyi bilip ayağını yorganına göre uzatması gerekir. Gibi inanca sahip olanlara iyi bir tavsiyem var. İnsanların ahlâken ve şahsiyeten en iyisi olan Efendimizin (s.a.v.) miladi 569 senesinin Rebiülevvel ayının hangi burca geldiğini hesap edip, evlatlarının bu ayda doğmasına özen göstermelidirler. Zira bu burçta insanların en şereflisi dünyaya teşrif etmiştir. Acaba bu burçtan olduğu halde ahlâken kötü insanlar olabilir mi? Diye düşünürken, herhalde olamaz dedim. İnsanları ahlâken ve tabiaten kötüye sevkeden bir burç olmalı. Firavn’nun, Nemrud’un, Ebu Leheb’in ve onların emsali olan muassırların burçları hep aynı olabilir. Bunu iyi tesbit ediniz ki zürriyetinizden zalim çıkmasın.

Boğa Burcu

Boğa Burcu: Bu ayda doğan insanlar halim selim insanlardır. Sevecenliklerinin yanında biraz nazik ve sıkılganlıkları vardır. Hatta bazıları o kadar sıkılgandırlar ki vapurda biletini kesmeye gelen memura bile ayağa kalkarlar ama üzülmesinler ilerisi aydınlıktır. (Örnek amaçlı uydurma)

Türkiye’deki 60 milyon nüfusu faraza on iki burca eşit olarak bölersen 5 milyon insanın içe kapanık ve sıkılgan olmasının sebebi boğa burcundan olmasıdır. Bunlar bir türlü toplumsallaşamazlar. Yapılacak birşey de yoktur. Zira bunların kaderi böyledir. Boğa burcundadırlar. Ama arslan burcundan olanlar öyle mi? Hayır onlar arslanlar gibidirler. Avrupayı bile titretirler.

Dünya nüfusunu 12’ye bölüp kaç milyon insanın aynı karekterde olduğunu düşünmeye çalışın. Normal zekaya sahip olan insanların bu hesaba gülüp geçtiklerini zannediyorum.

Dini boyutu

Efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurur: Kahini tasdik ederek, kahine müracaat eden, Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem)’e nazil olan (ilahî hüküm)’den uzaktır. Kehanete inanmayarak, kahine gelenin ise kırk gece namazı kabul olunmaz. (Taberani)

Vasile(1) şöyle der: Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)’in şöyle dediğini işittim. Kahinden birşey sormak için başvuran bir kimseden tevbe/40 gece perdelenir. Hem sorar hemde dediğini tasdik ederse kâfir olur. (Taberani)

Kehanette bildirilen şeyler gaybi olduğundan kişi buna inanırsa Kur’an-ı yalanlamış olur. Küfre girer.

Bu kehanet, ister cam küre olsun, ister iskambil kağıdı veya bir muhabbetten sonra bakılan fincan veya el falı isterse de gazete köşelerindeki burçlar olsun, aynıdır.

Âgâh olunuz

Asrımızda falcılık gazeteler vasıtasıyla günlük hayata girmiştir. Bu meselenin en ilginç yanı da gaybdan haber verdikleri halde gayba inanmayan insanların elinde olan gazetelerin bu işe soyunmalarıdır. İnanmadıkları halde bu işlere neden bu kadar önem verdikleri akıl sahipleri tarafından iyi düşünülmelidir. İki ihtimal olabilir:

1- İnanan insanların inanç sistemlerine zarar verebilmek.

2- Umudundan başka birşeyi kalmamış fukaranın o umudunu bile sömürüp kasalarını doldurmak.

Fal Kur’an’ın ifadesiyle şeytanın pisliklerinden bir pisliktir. (Maide/90)

Falcılar bir şey biliyorlarsa, önce kendilerini kötülükten korusunlar.

Burcunuz?

Geçenlerde burçla ilgili bir kitap okuyan kardeşimin elindeki kitabı alıp burcun bir safsata olduğunu söyledikten sonra burcunu sorup kitaptan okumaya başladım. Arkadaş öyle diyorsunuz ama baksanıza dediklerinizin bir kısmı tamamen beni anlatıyor deyince o şahsa kendi burcunu değil de bir kaç alttaki burcu okuduğumu gösterince şaşırmıştı. Zira insanlar bu tip fallara teslimiyetle yaklaşmaktadırlar.

Yıldızname

Yıldıznâme ile ilgili çokca soru sorulduğundan eski baskı bir yıldıznâmeye tetkik ettim. Doğum tarihi, adı soyadı gibi bilgilerden sonra o bölüme münasip düşen burcu açıp okuyorsunuz. Tabi kitap Osmanlıca herkes okuyamıyor. Dolayısıyla bir gizem var. Kitapta size ait olan burç okunuyor. Örneğin: Başınıza bir kaza gelecek diyor. İnsan tedirgin oluyor ve Allah’tan insan bir kaza geçiriyor. Sakat kalıyor. Kitap açtırmıştım aynen böyle söyledi diye hem bedenen hem de ayrı akaiden sakat bir duruma düşüyor.

Bir sene sonra adam yine kitap açtırıyor. İşimi, doğumu, değişmediğinden aynı yazı tekrar okunuyor. “Yakında bir kaza geçireceksin.” Aradan yirmi yıl geçiyor aynı satırlar “Yakında bir kaza geçireceksin” daha önce geldiğinizi söylemeyin o zaman başka bir yeri okuyor. Belki daha önce geldiğini söylemek daha iyidir. Hiç olmazsa kaza geçirmezsiniz...

Burçlar

Kur’an’da Cenab-ı Allah sabaha, geceye duha vaktine yemin ettiği gibi burçlara da yemin etmiştir.

Burçların ne olduğu hakkında görüş ayrılıkları vardır. Bunlar semanın kapılarıdır veya yüksek yerlerdir. (Zirve) diyen olduğu gibi yıldız kümeleridir diyenler de olmuştur. Yıldız kümesi diyenler, 12, 30, hatta 100 civarında bile sayı belirtmiştir.

Biz burçlar, yıldızdır ve 12 kümedir bile desek, bu yıldız topluluklarının insan yapısı üzerinde etkisinin olduğuna dair hiçbir ilmi delil yoktur. Efendimiz (s.a.v.) döneminde de, yapılan falcılıkları yasakladığı gibi inanmıyorum ama yine de bir bakayım gibi şeyleri dahi yasaklamıştır. Buradan kıyasen gazete burçları inanılmasa da okunmamalıdır.

Tabiat dışı şeylerle uğraşan insanlar, işinin gizemli olduğunu belirtmek için kendini normal insan sınıfından çıkarıp saçına, başına, elbisesine veya davranışlarına bir cinslik vererek yaptıkları işin gizemli olduğunu saf beyinlere kazımak isterler.

Bu tip şeylerle halkı sömürenler sahtekâr, bunlara inanlarda ahmaktır.

Not: Ben ikizler burcundanım, bu burçta olanların hakikatperest oldukları söylenir. (Örnek amaçlı uydurma)adlı burç kitabı.

Belki de bundan dolayı burçlara inanmıyorumdur. Ne dersiniz?

 

Kaynak:

1) Vasile: Amir oğlu Ka’boğlu Eska oğlu Vasile Ebul Eska’dır. Tebuk muharebesinden önce müslüman oldu. Ashabı Suffedendir. Hicri 85’de Şam’da ölen en son sahabidir.

.

.
       

DUYURULAR

.

VAKİT

.
             DESTEK

     
 
.


NAMAZ VAKİTLERİ
Diyanet İşleri Başkanlığından Alınan İl İl Namaz Vakitleri

.


HAVA DURUMU

Ankara
İstanbul

 

.
.
      E-MAİL LİSTESİ
 

.
 
.

. ARAMA

www Site İçi

.

HABERLER


 

.

Ana Sayfa        Önsöz       Hakkımızda      Linkler      İletişim

Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle

Web Sitemizin Tüm Hakları Web Sitesi Sahibine Aittir. İzinsiz Kopyalanamaz ve Kaynak Görüntüleyerek alınamaz!.               Tasarım ve Kodlama  Powered By: Fullaspsite